مشاوره بيمه مشاوره بيمه زيبه انديش جوان مهمترين خبرسال نمايندگي بيمه پاسارگادفيض آبادمه ولات
Google

در اين وب
در همه اينترنت
وبلاگ-مشاوره بيمه
مشاوره بيمه مشاوره بيمه مشاوره بيمه مشاوره بيمه-وبشخصي سيدميلادهاشمي مهنه


مشاوره بيمه-وبشخصي سيدميلادهاشمي مهنه

مشاوره بيمه


مشاوره بیمه-وبشخصی سيدميلادهاشمی مهنه
سراپا اگر سبز و سرزنده ام***ولی دل به باران مسپرده ام... 
مشاوره بيمه
لينک دوستان
پيوندهاي روزانه

دمبل (Dumbbell) وسیله ای با کاررایی بالا در ورزش بدن سازی محسوب می شود. این وسیله به جز اینکه نسبت به وسایل دیگر بدن سازی قیمت کمتری دارد، دارای حجم کمی هم می باشد.

دمبل را شاید بتوان در اکثر خانه ها پیدا کرد، اما بیشتر ما از این وسیله کم استفاده می کنیم. شاید استفاده کم از دمبل، نبود آگاهی از چگونه استفاده کردن این وسیله ورزشی باشد. در این مقاله شما با کارایی های دمبل و چگونگی استفاده آن آشنا می شوید.

انتخاب دمبل

معمولا دمبلها براساس وزنشان دسته بندی می شود. وزن دمبل از 250 گرم تا حتی 50 کیلوگرم می تواند متغییر باشد. بسته به شرایط فیزیکی خود می توانید وزن مورد نظر را انتخاب کنید. اگر می خواهید تازه ورزش پرورش اندام را شروع کنید، پیشنهاد می شود تا از وزن کم استفاده کنید. مثلا یک یا سه کیلوگرم.

اکثر دمبل ها قابلیت کم و اضافه کردن وزنه را دارند، که بدین صورت شما فقط کافیست تا نسبت به درخواست، به آن وزنه اضافه یا از آن کم کنید.

اگر مبتدی هستید، سعی کنید تا شرایط بدنی خود را به یک مربی پرورش اندام نشان دهید و در مورد انتخاب وزن دمبل از آن کمک بخواهید.

نرمشهای قبل از دمبل

توجه کنید که اگر قبلا نرمش یا ورزش نمی کردید و می خواهید تازه ورزش را آغاز کنید، حتما قبل از شروع به ورزش، از حرکات ورزشی بدون وسیله برای گرم کردن بدن استفاده کنید. این حرکات بدن شما را گرم و آماده می کنند تا عضلات شما آماده تمرین با وزنه شود.

حرکاتی که توصیه می شوند شامل این مواردند: نرمش و کشش دست و بازوها، چرخش شانه و سرشانه ها، کشش سینه با عقب بردن بازوها، نرمش مچها با بالا و پایین کردن آنها، گرم کردن بازوها با باز و بسته کردن آنها، گرم کردن کمر با چرخش آنها و حرکت کششی کمری، آماده سازی پاها با نرمش بشین و پاشو. همچنین نرمشهایی مثل شنا، دراز نشست و طناب زنی نیز برای گرم کردن بدن بسیار مفیدند.

استفاده از دمبل

با دمبل می توان تفریبا تمامی اعضا و عضلات بدن را نرمش و ورزش داد. جلو بازو، پشت بازو، مچ، شانه و سرشانه، سینه و پاها جاهایی هستند که می توانند با استفاده از دمبل تقویت عضلانی شوند.

جلو بازو و پشت بازو

برای تقویت جلو بازو، کافیست تا در حالت ایستاده دست های خود را به صورت صاف در کنار خود قرار دهید، سپس با کف دست دمبل را بگیرید و بعد آنرا به سمت بالا – به سمت بدن خود بیاورید. توجه کنید که دست فقط از آرنج خم شود و بازوی شما صاف – به صورت عمودی بماند. این حرکت را طوری انجام دهید که فشار را در بازوهای خود حس کنید.

برای نرمش پشت بازو می باسیت در همان حالت ایستاده ولی دمبل را به کف دست از پشت بگیرید. یعنی دمبل به پشت شما باشد. سپس دست را از پشت به بالا بیاورید. طوری که دمبل به بیرون بدنتان حرکت کند.

حرکت مچ و ساعد

برای تقویت مچ توسط دمبل، دمبل را با کف دست گرفته و دست را از مچ بالا و پایین کنید. اگر دست شما به صورت افقی باشد این حرکت باعث می شود تا ساعد شما نیز تقویت شود. حرکت را طوری انجام دهید تا فشار را در مچ و ساعد خود حس کنید.

 

تمرينات ساده با دامبل (2)

توصیه می شود که قبل از انجام تمرینات این نرمشها را انجام دهید تا بدن شما برای انجام حرکات با دامبل کاملا گرم و آماده شود.

در بخش دوم، حرکات دیگر با این وسیله آموزش داده می شوند

تقویت عضلات کول و گردن

جهت انجام این تمرین، به حالت اسیتاده دامبلها را با دست در کنار رانها خود بگیرید. سپس با همراهی حرکت دست از آرنج به پایین، شانه های خود را به سمت بالا ببرید طوری که فشار به کول و گردن شما حس شود. در حسن بالا بردن شانه ها، دست نیز می تواند از آرنج خم شده و به بالا خم شود.

انجام این تمرین به تقویت کولها و گردن، و همچنین سرشانه ها کمک می کند.

تقویت سینه

برای تقویت عضلات سینه و زیر سینه دامبل وسیله خوبی به حساب میرود. برای انجام تمرینات سینه با دو تمرین می توانید اقدام کنید. در هر دو حالت لازم است تا دراز کش به پشت برروی زمین بخوابید. البته پیشنهاد می شود تا در صورت امکان برروی نیمکت دراز بکشید تا بازوهایتان از طرفین آزاد باشند.

پاهایتان نیز می بایست راحت باشند. اگر برروی نیمکت دراز کشیدید می توانید پاهایتان را برروی زمین قرار دهید. در حرکت نوع اول با هر دست یک دامبل را بردارید، سپس آنها را بالا – به طور قایم – نگه دارید. بعد هر دو دست را به پایین بیاورید بطوریکه دامبل ها را به سمت خود می کشانید. این حرکت را تکرار کنید. توجه کنید که فشار را در سینه هایتان احساس کنید.

در تمرین نوع دوم فقط کافیست تا در همین حالت از یک دامبل استفاده کنید. یک دامبل را به هر دو دست بردارید. این عمل را می بایست با کف دستهایتان انجام دهید. در این حالت دامبل بطور ایستاده خواهد بود یعنی شما از کناره وزنه دامبل را نگه می دارید. در این حرکت نیز می بایست دامبل را به سمت سینه خود دور و نزدیک کنید.

از مزایای این تمرین، می توان به تقویت همزمان زیر بغلها و پشت بازوها اشاره کرد.

تقویت ران و پاها

برای انجام این تمرین، لازم است تا برروی میز، صندلی یا سکویی بشنید تا پاهای شما به زمین نرسند. یعنی پاها آزاد باشند. پس از نشستن، با کمک شخصی دیگر و یا بالا آورن پاها به سمت بدن، دامبل را برروی پاها خود قرار دهید تا کنترل آن توسط پنجه پاها انجام شود. توجه کنید که وزنها برروی پاها و پنچه باشند. سپس با حفظ دامبل پاها را جلو و عقب ببرید. بهتز است تا حرکت از زانو به پایین انجام شود. در صورت درست انجام شدن این حرکت، فشار به مچ پا، پشت ساق و ران احساس می شود.

اين صفحه را به اشتراک بگذاريد

برچسب‌ها: دمبل چيست, روشهاي تمرين بادمبل, چگونه ازدمبل استفاده كنيم, روش كاربادمبل, انتخاب دمبل

ازاينجاروي ادامه مطلب کليک فرماييد
علمی وآموزشی
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
ادامه مطلب
[ چهارشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ 18:39 ] [ میلاد ]
مشاوره بيمه
.: Weblog Themes By مشاوره بيمه :.

درباره من

سید میلاد هاشمی مهنه(معروف به:میلادناردودیهاشمریو)مشهور به زيبه انديش سبزپندار.دیپلم ریاضی و ليسانس مدیریت بیمه از دانشگاه بین المللی امام رضاو دانشجوی ترم آخرفوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بیمه دردانشگاه تهران ونماینده بیمه.مجرد متولد1369
اگه پیشنهاد داشتید یا مشاوره بیمه ای لازم داشتید و همچنین واسه صدور انواع بیمه های اموال و اشخاص و مسئولیت و يا برگزاري سمينارهاي بيمه اي این شمارمه:09358599913و 09158599913وتلفكس:05156725360
مشاوره بیمه,میلاد,مشاوره ی بیمه,کارشناس مدیریت بیمه,کارشناس بیمه,زیبه اندیش سبزپندار.
لينک هاي مفيد
امکانات وب
لطفا به ما امتياز بدهيد***باسپاس

  • مشاوره بيمه
  • مشاوره بيمه
  • Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...